10 نکته برای بهبود تجربه کاربری وب سایت شما

Check with seller
Businesses For Sale June 25, 2022 644

Description

طراحی سایت شرکتی شما می تواند قوی ترین ابزار بازاریابی در اختیار شما باشد. این طراحی سایت شرکتی فروشنده شماست و به همین دلیل می تواند قدرتمندترین دارایی شما و مرکز تلاش های بازاریابی شما باشد.


 


طراحی سایت شرکتی یا اپلیکیشن یک کسب‌وکار می‌تواند تأثیر ماندگاری روی مشتری بگذارد – و خوب یا بد بودن این تأثیر می‌تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد.


 


تجربه کاربری (UX) محور طراحی محصول است، چه محصول یک طراحی سایت شرکتی، اپلیکیشن موبایل یا چیز دیگری باشد. در حالی که باید واضح باشد که UX برای طراحی محصول ضروری است، برخی از طراحان UX هنوز تصورات اشتباه زیادی در مورد آن دارند. اما واقعیت این است که اگر طراحی UX شما با مخاطبان هدف شما کلیک کند، محصول شما رونق می گیرد و رشد می کند.


 


با این حال، همانطور که توسط یک آژانس طراحی وب گفته شده است، روندهای دیجیتالی که به سرعت در حال توسعه هستند می توانند باعث شوند که طراحی سایت شرکتی شما قدیمی و قدیمی شده باشد. در حالی که طراحی مجدد ممکن است گاهی اوقات مطلوب باشد، ممکن است زمان یا منابع لازم برای سرمایه گذاری در چنین پروژه عظیمی را نداشته باشید. برای کمک به شما در غلبه بر این چالش، ما فهرستی از 10 روش ساده را گردآوری کرده ایم که می توانید طراحی تجربه کاربری خود را بهبود بخشید تا مفیدتر و مفیدتر شود.


 


 


طراحی UX چیست؟


 


طراحی تجربه کاربری (UX Design) فرآیند افزایش رضایت کاربر (برای برنامه ها و طراحی سایت شرکتی از طریق بهبود قابلیت استفاده، دسترسی و کارایی تعامل کاربر با طراحی سایت شرکتی یا برنامه ها است. نکته این است که UX Design به شما کمک می‌کند تا طراحی سایت شرکتی یا برنامه‌ای را که می‌سازید آسان کنید و برای کاربران گیج‌کننده نباشد.


 


طراحی UX بر تجربه مصرف کنندگان شما از استفاده از محصول شما تمرکز دارد. «محصول» فراتر از کالا یا خدمات فیزیکی است که می فروشید - شامل محتوایی است که تولید می کنید تا به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید قبل از اینکه حتی محصولات شما را لمس کنند.


 


هدف از ایجاد یک طراحی سایت شرکتی با در نظر گرفتن تجربه کاربری این است که بازدیدکنندگان خود را در اطراف شرکت خود همراهی کنید به گونه ای که دقیقاً به آنها بگوید که می خواهید دقیقاً چه چیزی را ببینند و در نقاط خاصی از فرآیند ناوبری خود درک کنند.


 


هنگام نزدیک شدن به تجربه کاربری یک محصول فیزیکی، هدف ارائه راه حل خاصی است که با نیازهای کاربر در آن زمان مطابقت دارد. اگر نیازهای کاربر تغییر کند، محصول ممکن است راه حل جدیدی ارائه دهد. Adobe یک سری ابزار برای طراحان UI/UX دارد، مانند Adobe Color، Adobe XD و غیره که با برنامه های ابری کار می کنند و همه ویژگی ها را در یک مکان ارائه می دهند.


 


کاری که طراحان UX انجام می دهند فراتر از طراحی UI است


"طراحی تجربه کاربر" اغلب به جای کلماتی مانند "طراحی رابط کاربری" و "قابلیت استفاده" استفاده می شود. با این حال، در حالی که طراحی کاربری و رابط کاربری (UI) عناصر ضروری طراحی UX هستند. زیر مجموعه های آن هستند. طراحی UX اغلب طیف گسترده ای از زمینه های دیگر را در بر می گیرد.


 


یک طراح UX به کل فرآیند دستیابی و یکپارچه سازی محصول، از جمله برندسازی، معماری، قابلیت استفاده و جنبه های عملکردی توجه دارد. قبل از اینکه محصولات حتی در اختیار کاربر قرار گیرند شروع می شود.


 


بنابراین، محصولاتی که تجربه کاربری عالی دارند (به عنوان مثال، آیفون) نه تنها با در نظر گرفتن استفاده یا مصرف محصول، بلکه فرآیند خرید، مالکیت و حتی عیب یابی را نیز در نظر می گیرند.


 


به طور مشابه، طراحان UX تنها بر توسعه محصولات کاربردی متمرکز نیستند. آنها همچنین بر جنبه های دیگر تجربه کاربر مانند لذت، کارایی و سرگرمی متمرکز هستند. در نتیجه، هیچ مفهوم واحدی از تجربه کاربری خوب وجود ندارد. در عوض، تجربه کاربری موفق تجربه‌ای است که نیازهای یک کاربر خاص را در جایی که از محصول استفاده می‌کند، برآورده کند.


 


چگونه طراحی تجربه کاربری طراحی سایت شرکتی را افزایش دهیم


Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest